Ecotrans STCM angajează contabil

Candidatul ideal

În calitate de contabil veți tine evidența contabilă, întocmirea declarațiilor fiscale și a rapoartelor de management sau analize financiare.

Este necesar să aveți o experiență de cel puțin 3 ani de practică în contabilitate bugetară și să fiți motivat în gestionarea departamentului de contabilitate.

Descrierea jobului

Atribuțiile postului:

  • experiență în softul Edusal
  • raportări lunare în platforma FOREXEBUG
  • raportări lunare către ordonatorul principal de credite
  • să asigure organizarea, conducerea, gestionarea și administrarea, în condițiile legii, a integrității patrimoniului aferent activității pe care o coordonează
  • asigură încadrarea strictă a prevederilor bugetelor aprobate
  • asigură legătura permanentă cu organele financiar – bancare
  • întocmește proiectul de operațiuni care vor fi supuse controlului financiar contabil, conform normelor în vigoare
  • evidenta inregistrarilor contabile
  • stabilirea și respectarea termenelor limită stabilite conform condițiilor contractuale
  • întocmirea și depunerea declarațiilor fiscale
  • întocmirea și revizuirea balanței de verificare
  • întocmirea și depunerea bilanțurilor
  • întocmirea situațiilor financiare

Beneficii

  • pachet salarial motivant
  • program de 8h
  • Sâmbăta și Duminica liber

Veți avea liber la:

  • Inițiativă și organizar
  • Gândire analitică și corectitudine
  • Comunicare și obiectivitate

Puteți depune cv-ul la adresa de email: recrutari@stcm.ro sau la sediul societății Ecotrans STCM: Șoseaua Banatului nr. 109 A, et. 2, Chitila, Ilfov.